Selected:

Vaihtosuodattimia Happy pH-vesilaitteeseen, 2 kpl

Alkuperäinen hinta oli: 230.00€.Nykyinen hinta on: 210.00€.

Out of stock

Ale!

Vaihtosuodattimia Happy pH-vesilaitteeseen, 2 kpl

Alkuperäinen hinta oli: 230.00€.Nykyinen hinta on: 210.00€.

Tuotetunnus (SKU): pH-vesilaitteenVaihtosuodatin-2kpl Osasto:

Varasto loppu

Kuvaus

Tämä tuote on vaihtosuodatin Happy pH-vesilaitteeseen.

Tämä tuote sisältä kaksi (2) kappaletta vaihtosuodattimia.

Tässä suodattimessa on kahdeksan (8) eri suodatustasoa yhden suodatinkotelon sisällä. Alla rakennekuva suodattimien toimintaperiaatteesta. Suodatustaso 8 on ylimpänä. Vesi virtaa tasolta 1 ylöspäin tasolle 8 ja tulee raikkaana sekä puhtaana yläputkesta noin 1 litra minuutissa.

Happy-pH-Water-Filter-opened-with-flow

8. suodatintaso, magneettisia kiviä

Vapaana virtaavat vesimolekyylit kulkevat voimakkaiden magneettisten kivien kautta, jotta niistä tulee vielä paremmin kehoasi harmonisesti hyödyttäviä ainesosia.

7. suodatintaso,  KDF+ rakeistettua aktiivihiiltä

Poistaa vedestä klooria, hajuja, makuja ja väriä. Parantaa veden makua ja estää mikrobien kasvua.

6. suodatintaso,   FIR energia helmiä

Aktivoi ja energisoi vettä rikkomalla ketjuuntuneet vesimolekyylit irti toisistaan, jotta vesi imeytyy paremmin. Auttaa kehon pintaverenkiertoa, ihon laatu paranee, ravinto imeytyy paremmin, puhdistaa ja lisää aineenvaihduntaa.

5. suodatintaso,  Ionisoivia mineraaleja

Lisää veteen hyviä ioneja. Tuottaa veteen tasapainottavia mineraalajeja, joiden avulla voi parantaa aineenvaihduntaa.

4. suodatintaso, rakeistettua aktiivihiiltä

Poistaa vedestä: hajua, väriä, klooria ja kemikaaleja. Parantaa veden makua ja estää mikrobituotantoa.

3. suodatintaso, KDF

Lisää veteen sinkkiä ja poistaa vedestä raskasmetallit, kloorin,  , halidit (kemialliset suolat) ja muut haitalliset ainesosat.

2. suodatintaso, ionisointikalvoja

Sovittaa veden kalsiumin ja magnesiumin määrän pehmentäen veden, jotta se maistuu paremmalle.

1. suodatintaso, keraaminen, tarkkuudeltaan 0,2 um.

Poistaa vedestä mudan, hiukkasia ja taudinaiheuttajia.

Vaihtosuodattimen suositeltava käyttöaika 6 kk tai 5000 litraa. (Vertailun vuoksi litramäärä vastaa 10 kpl pH-vesikannun suodattimia, mutta kannattaa ottaa huomioon, että veden laatu on tämän laitteen avulla vielä parempi, kuin pH-vesikannulla.)

Lisätiedot

Paino 2 kg (kilogramma)
Quick Navigation
×
×

Cart